Erken boşalıyorum ne yapmalıyım


 

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım

Erken boşalma nedir?

Erken boşalmayı anlamak için öncelikle şu sorulara bir açıklık getirmekte fayda vardır.

 

Erken boşalma cinsel rahatsızlık mı?

Yoksa cinsel uyumsuzluk mu?

 

Her ne kadar toplumda bir rahatsızlık gibi algılanıyor olsa da problemin nedeni, fizyolojik nedenlerden değil, çoğunlukla psikoloji nedenlerden ileri gelen bir cinsel uyumsuzluk sorunudur.

 

Öyle ki erken boşalma sorunu baş gösterdiği durumlara da, partneri orgazma ulaştıracak müddetin yeterli olmaması eşler arasında ki duygusal çöküntünün de sebepleri arasında görülmektedir. Asıl sorunda bundan kaynaklandığı için, erkekte görülen erken boşalma sorunu bir müddet sonra psikolojik çöküntüleri beraberinde getirmektedir.

 

Yaşan bu psikolojik çöküntü beraberinde bir anksiyete problemine sebep olur. Bu durumda da daha da erken boşalmaya başlar.

 

 

Erken boşalıyorum neden diyorsanız

 

Kısacası cinsel uyumsuzluktan kaynaklanan mutsuzluk ta diyebiliriz. Çözümünde ise cinsel yetersizlikten değil uyumsuzluktan kaynaklanan çözümler üzerine yoğunlaşılmalıdır. Öyle ki çözümüde fizyolojik sebeplerden kaynaklanmadığı için oldukça da basit oluyor.

 

Eşler arasındaki erken ve geç orgazm sadece erkeklerde olabilen bir durum değildir. Bazen bayanlarda orgazmı geç yaşama problemide olabiliyor. Yani bu durumu farklı sebep, farklı psikolojik etmenler ve farklı koşullar altında erkeklerin eşlerine göre erken boşalması yada orgazm olması şeklinde ifade edebiliriz.

 

Yapılan araştırmalar doğrultusunda bazı istatistikler ortaya konulmuştur. Bu istatistiklere göre

 

 

Erken boşalan erkekler; 

 

  • Erken boşalma – ilişki esnasında penis vajinada iken 1 ile 5 dakika arasında erkeğin boşalması.
  • Orta derecede erken boşalma – yine ilişki esnasında penis vajinada iken 1 dakikanın altında boşalması.
  • İleri derecede erken boşalma – penis vajinaya girmeden boşalma olması.

 

Normal koşullar altında ideal sayılan orgazm süresi 5 dakika ve üstü olarak kabul edilir. Ve yine normalde 5-15 dakika arasında bu süre ideal gibi görülse de, asıl ideal ve önemli olan eşler arasındaki uyumdur

 

Bu bilgiler doğrultusunda, eğer erkek bu belirlenen sürenin altında orgazm oluyorsa veya eşi bu sürenin üzerinde orgazm oluyorsa arada bir uyumsuzluk sorunu var demektir.

 

Uyumsuzluk sorununu ortadan kaldırmak, ya bireysel yada çift olarak sorunun altında yatan sebeplerin ortaya çıkartılması ve ortadan kaldırılarak gerçekleştirilmelidir.

 

Peki ne yapılmalıdır sorusu aklınıza geliyordur.

 

Bu problemin elbete ki tedavisi vardır ve oldukça basittir. Yurt dışında yetişen bireyler bu tür cinsel rahatsızlıkların tedavisinde farklı terapi metotları ile hareket etseler de ülkemizdeki durum böyle değildir.

 

Ülkemizde bu sorunun tedavisi için uygulanan yöntemler daha çok alternatif kaynaklar olsada özellikle online tedavi programları bunların başında gelmektedir.

 

Ve profesyoneller tarafında oluşturulmuş bu tedavi eğitim programları hesaplı fiyatından dolayıda oldukça fazla talep görmektedir.

 

Normal şartlar altında tedavi olabilmek için psikoljik terapilere gitmeyi düşünürseniz, göreceğimiz terapilerin her bir seansi için yüzlerce TL yi gözden çıkartmanız gerekecekti.  Ama online programlar, bu problemi yaşayanları büyük bir maddi açıdan külfetten kurtarıyor.

 

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım ile Benzer Yazılar:

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

erken boşalma Son Yazılar FriendFeed
reklam
reklam
reklam
reklam